یونی مهارت_آموزش ویدیویی_تخصصی_رایگان

واقعیت افزوده : آینده آموزش

واقعیت افزوده آینده آموزش

اکنون معلمان ابزاری قدرتمند در واقعیت افزوده هستند. AR می تواند باعث ایجاد انگیزه و درگیر شدن دانش آموزان در فرآیند یادگیری STEM و برنامه نویسی سریعتر ، سرگرم کننده و بهتر از گذشته شود.

واقعیت افزوده آینده آموزش

واقعیت افزوده: آینده آموزش
واقعیت افزوده : آینده آموزش

تا سال 2025 ، دو میلیارد نفر از جمعیت جهانی توسط جوانترین نسل ساخته می شوند: Generation Alpha ، همچنین به عنوان iGeneration معروف است. نسل آلفا کودکانی هستند که بین سالهای 2010 و 2025 به دنیا آمده اند .

این اولین نسلی است که به طور کامل در قرن بیست و یکم متولد شده است. این کودکان تا به امروز به عنوان تکنیکی ترین انسان های تزریق شده جمعیت شناسی به شمار می روند.

نسل آلفا به طور طبیعی از فناوری ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها و رایانه ها استفاده می کنند. آنها زندگی بدون اینترنت و بازی های ویدئویی را نشناخته اند. برخی از آنها در خانه های هوشمند زندگی می کنند و هر روز صبح قبل از رفتن به مدرسه با یک دستیار هوشمند صدا صحبت می کنند.

آنها درباره SpaceX می دانند و می خواهند روزی در مریخ زندگی کنند. این کودکان به همراه آیفون ، آی پد و اپلیکیشن به دنیا آمدند. آنها نمی دانند یا حتی نمی توانند تصور کنند که زندگی بدون آنها چگونه بود.

 رابرت هانا ، مدیر عامل در گرانت تورنتون انگلیس :

“تا سال 2025 ، تولید آلفا در سطح جهانی 2 میلیارد نفر خواهد بود. این ثروتمندترین ، فرهیخته ترین و با سواد ترین فن آوری در تاریخ خواهد بود.”

دانش آموزان نسل آلفا قصد دارند از فناوری های نوظهور و نوآوری هایی که در کلاس گنجانیده شده بهره مند شوند. فن آوری هایی مانند واقعیت افزوده ، واقعیت مجازی ، واقعیت مختلط ( AR / VR / MR ) ، روباتیک و هوش مصنوعی (AI) که در حال حاضر در حال تغییر آموزش هستند.

با توجه به رشد اقتصادی در سال 2018 ، طبق آمار شرکت تحقیقاتی Markets and Markets ، بازار واقعیت افزوده تا سال 2023  61،39 میلیارد دلار ارزش دارد. علاوه بر این ، واقعیت افزوده یکی از روندهای فناوری 2019-2020 برای پیشرفت آن است . شکی نیست که واقعیت افزوده برای ماندن و تصرف همه صنایع از جمله آموزش است.

منبع: www.Unimaharat.com

فناوری واقعیت افزوده در آینده آموزش :

موسسات آموزشی که از آخرین فن آوری در کلاس و همچنین در سفرهای میدانی استفاده می کنند ، می خواهند یک فرصت یادگیری کاملاً متفاوت برای کودکان آلفا ایجاد کنند. آنها می خواهند در آماده سازی بهتر رهبران آینده سهیم باشند.

مدارس ، مربیان و مؤسسات آموزشی در صورت عدم غفلت از بروزرسانی خود ، روش و برنامه درسی برای اتخاذ رویکرد جدید در امر آموزش ، این فرصت را از دست خواهند داد که بتوانند در آموزش آینده کودکان سهیم باشند.

کودکان آلفا عادت دارند با انجام دادن ، لمس کردن روی صفحه و تجربه ، دانش کسب کنند. مدارس باید محیط کافی را فراهم کنند که این نوع یادگیری را تقویت کند.

این نوع محیط مستلزم ایجاد تغییر و رویکرد جدید برای آموزش در همه سطوح است.

 مدارس و دانشکده ها باید با ایجاد برنامه های مطالعاتی که نیاز به یادگیری عمیق دارند ، آماده شوند .

مدارس باید برنامه هایی را آماده کنند که انعطاف پذیری کافی داشته باشند تا مطابق ذهن کنجکاو جوان آلفا ، سریع و سریع انطباق و اصلاح شوند .

به گفته جنی كوتزی ، مربی شغلی و عضو موسس معتبر كادرفورد گروه كروففورد لا لوسیا ، گروه ADvTECH ، “این كودكان متصل ترین ، تحصیل كرده ترین و پیشرفته ترین نسل تاكنون هستند ، بنابراین هنگام آموزش ، مدرسه باید محیطی را فراهم كند كه باعث تقویت یادگیری شود. برای این یکپارچه سازان دیجیتال. ”

بدین ترتیب ، راه درست برای آموزش جوانان تأکید شده ، با پرورش تفکر انتقادی و مهارتهای حل مسئله است . این مهم خواهد بود که کودکان نسل آلفا قادر به دیدن مشکلات از دیدگاه های مختلف به منظور بهترین تصمیم گیری ممکن است. 

این یکی از ستونهای آینده آنها با روبات های هوش مصنوعی و رایانه های کوانتومی است.

کار گروهی به آنها امکان می دهد راه حل های جایگزین احتمالی را با توجه به دیدگاه های مختلف تجزیه و تحلیل کنند و سپس بر اساس تفکر انتقادی شخصی و فردی خود تصمیم گیری کنند.

ارائه یک تجربه یادگیری جذاب برای موفقیت هر نهاد آموزشی و به ویژه موفقیت مربی مهم است.

به لطف فن آوری های نوظهور مانند واقعیت افزوده ، مجازی و واقعیت های مختلط (AR / VR / MR) کلاس امروز می تواند محتوای AR و VR را شامل شود که باعث می شود یادگیری کارآمدتر ، سریعتر و سرگرم کننده تر شود. از ریاضیات گرفته تا شیمی تا زیست شناسی با برخی از خلاقیت ها می توان AR را تقریباً در هر موضوع گنجاند.

برخی از شرکت های با تجربه مانند ایندستری ، برنده جوایز واقعیت افزوده برای سرگرمی ، بازاریابی و آموزش شرکت ها می توانند دایناسورها را به همان روشی که برای پارک ژوراسیک در استودیوی جهانی در اورلاندو فلوریدا انجام داده است به کلاس بیاورند.

به عبارت دیگر ، این یکی از بهترین روش هایی است که یک مربی می تواند از آن برای تعامل و ایجاد انگیزه در دانش آموزان استفاده کند.

 با استفاده از ابزارها و برنامه های کاربردی مخصوصاً برای ایجاد محتوا و فعالیت های AR و VR حتی با وجود مهارت های برنامه نویسی اندک یا کم ، ایجاد یک دنیای هیجان انگیز در کلاس به یک تکه کیک تبدیل می شود( منظور آسان شدن یادگیری می باشد).

فناوری واقعیت افزوده توانایی های بدنی را گسترش می دهد.  لایه هایی از اطلاعات دیجیتالی را به آنچه می توانیم با چشم غیر مسلح ببینیم اضافه می کند . 

با اضافه کردن صدا ، فیلم و گرافیک ، محیط اطراف ما را تقویت می کند.

از طرف دیگر ، واقعیت مجازی محیط کاملاً متفاوتی را ایجاد می کند ، دنیای مصنوعی که جایگزین یک واقعیت است و در آن می توانیم مانند شخصیت هایی مانند آواتارهای خود در فیلم Reven Player One یکی از شخصیت های دنیای مجازی شوید.

هنگامی که اصطلاح واقعیت افزوده در سال 1990 ابداع شد ، برخی از اولین کاربردهای تجاری البته در تلویزیون و ارتش بود.

 با این حال ، از آن زمان به بعد فناوری AR بطور قابل توجهی تحول یافته است و امروزه ما در هر صنعتی برنامه هایی با واقعیت افزوده را مشاهده می کنیم که دارای مزایای گزارش شده از کاربران آن از جمله آموزش است.

منبع: www.Unimaharat.com

فواید یادگیری واقعیت افزوده در آینده آموزش :

برنامه های واقعیت افزوده در آموزش راه های جدیدی برای آموزش و یادگیری فراهم می کند ، و شکاف بین دنیای مجازی و واقعی را ایجاد می کند. 

فواید AR در آموزش و پرورش به طور فزاینده ای توسط محققان این موضوع شناخته می شود.

محققان در مورد تأثیر مثبتی که تجارب واقعیت افزوده در زبان آموزان نسبت به افراد غیر AR گزارش کرده اند در زیر آمده است:

 • افزایش درک مطلب
 • یادگیری ساختار و عملکرد مکانی
 • یادگیری انجمن های زبان
 • حفظ حافظه طولانی مدت
 • بهبود عملکرد وظیفه بدنی
 • همکاری بهبود یافته
 • افزایش انگیزه دانشجویی

محققان همچنین گزارش کرده اند که تنها برخی از مضرات یادگیری از واقعیت افزوده ، با همه آنها می توان از موفقیت جلوگیری کرد:

 • تونل سازی توجه
 • مشکلات قابلیت استفاده
 • ادغام ناکارآمد کلاس
 • تفاوتهای یادگیرنده

چت AR توییتر: استراتژی هایی برای پیاده سازی واقعیت افزوده در کلاس :

3 reasons augmented reality will grow in 2018

جیمی دونالی یک معلم ریاضی سابق و هماهنگ کننده سطح فناوری است که اکنون به یک مشاور آموزش مستقل تبدیل شده است.

او معتقد است استفاده از AR / VR در کلاس نه تنها برای سرگرمی بلکه به منظور تقویت دروس و تقویت تجربیات دانش آموزان از طریق سفرهای میدانی همه جانبه است.

او نویسنده Learning Transported است که در آن به ترس و موانع ادغام واقعیت همه جانبه در کلاس می پردازد و معلمان را ترغیب می کند تا این فن آوری های جدید را در درس های خود به کار گیرند.

او همچنین یک گفتگوی هفتگی توییتر در مورد ادغام AR / VR در آموزش را برگزار می کند که معلمان می توانند از آنها سؤال بپرسند و به بحث بپردازند و همچنین مشاوره یا بهترین استراتژی در مورد چگونگی شروع بهتر برنامه ریزی و اجرای درس های AR خود را دریافت کنند.

منبع: www.Unimaharat.com

AR برای معلم: ابزار و سیستم عامل برای ایجاد محتوای AR در کلاس

ابزارهای واقعیت افزوده به دانش آموزان اجازه می دهد تا نه تنها با فناوری درگیر شوند ، بلکه این امکان را به آنها می دهد تا محتوای خود را نیز به صورت جداگانه ایجاد کنند.

این امر به منظور ارتقاء مهارت های قرن بیست و یکم مانند خلاقیت ، حل مسئله ، تفکر انتقادی ، تحلیل ، کد نویسی و آزمایش تکراری مهم است ، روند پایه گذاری تست هایبینش جمع آوری شده از آزمایش های قبلی به منظور ایجاد تغییرات تدریجی است.

EBSCO ، پیشگام در صنعت خدمات کتابخانه ای ، ده واقعیت افزوده خوب انتخاب شده را برای کلاس تدوین کرده است که می تواند یادگیری را برای دانش آموزان K-12 تقویت و شخصی سازی کند.

 دو مورد از این لیست که دارای چند پلتفرم هستند و برای همه سنین مناسب هستند ، در زیر آمده است. واقعیت افزوده آینده آموزش

موارد زیر برای همه است که می توانند آزمایش و تست را شروع کنند:

CoSpaces Edu :

یک ابزار طراحی است که به دانش آموزان با تجربه کد نویسی امکان ایجاد دنیاهای سه بعدی مجازی را می دهد.

 آنها همچنین می توانند اینفوگرافیک ایجاد کرده و از طریق نمایشگاه های مجازی و تورهای داستانی داستان را بیان کنند. با CoSpaces Edu ، معلمان یک کلاس و تکالیف پست ایجاد می کنند. 

تصاویر و عکسهای 360 درجه قابل بارگذاری هستند و یک برنامه همراه در دسترس است.

MERGE Cube :

 این یک ابزار موبایل ، یک ابزار چند پلتفرمی AR است که مانند نگه داشتن هولوگرام در دست شما است. بسته به برنامه های MERGE که آن را بارگیری می کنید می تواند موارد مختلفی باشد.

 با ادغام مکعب ، معلمان می توانند درسها و فعالیتهای STEM ایجاد کنند یا علم یا تاریخ را تجربه کنند ، و دانش آموزان همچنین می توانند محتوا را توسعه دهند ، برنامه هایی را ایجاد کنند و ببینند که محصولات خلاق خود در AR به حیات می پیوندند.

 این یک روش عالی برای دانش آموزان است تا بتوانند نتایج آنچه را که ایجاد می کنند ، ببینند ، اولین قدم برای ایجاد انگیزه برای توسعه دهندگان آینده.

 همچنین می توان از Google Sky Map برای نزدیک شدن به ستاره ها و سیارات در این سیاره دار دستی استفاده کرد.

ابزارهای بیشتری در لیست کامپایل شده در بالا وجود دارد ،که نیاز به تدریس برای هر کلاس کافی است. اکنون تخیل خود را آماده کنید ، درس بعدی خود را برنامه ریزی کرده و از آن لذت ببرید. 

از آنجا که آموزش و یادگیری همیشه می توانید با اضافه کردن برخی از جادوی فناوری AR سرگرم کننده باشید. واقعیت افزوده آینده آموزش

منبع: www.Unimaharat.com

گروه آموزشی یونی مهارت

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   سمیه جعفری پاسخ

   واقعا چند ساله دیگه واقعیت افزوده ی دنیای جدید میسازه
   عالی بود یاست یونی مهارت

    mehdidone پاسخ

    با سلام

    دنیای آینده دنیای واقعیت افزوده خواهد بود شک نکنید