یونی مهارت_آموزش ویدیویی_تخصصی_رایگان

مزایای آموزش و یادگیری برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

هر کسی که اصول کدنویسی را بلد نباشد بی‌سواد است!

 یادگیری اصول برنامه نویسی فواید بسیار زیادی دارا است اما اگر بخواهیم دو مورد از اصلی‌ترین آن‌ها را برشمریم، بایستی بگوییم پس از آن که ما فراگیریم چگونه کدنویسی کنیم، از یک مصرف کننده ی فناوری به یک تولید کننده ی فناوری مبدل شده‌ایم .

علاوه بر آن، با یادگیری اصول کدنویسی، ما به حوزه ی یکی از پردرآمدترین مشاغل حال حاضر دنیا نیز ورود پیدا کرده ایم (البته این قضیه تا حدودی در ایران مصداق عینی ندارد!)

کدنویسی در ابتدا کمی ترسناک به نظر می‌رسد اما واقعیت این است که کدنویسی -یا نوشتن برنامه‌های کامپیوتری- به مراتب راحت از آنچه به نظر می‌رسد است.

با یادگیری اصول کدنویسی:

با یادگیری اصول کدنویسی،‌ افراد با چیزهایی مثل خلاقیت، منطق، هنر، ریاضیات، روش‌های حل مسئله، تفکر انتقادی، اصول طراحی و بسیاری چیزهای دیگر آشنا می شوند.

در عصر حاضر، مهارت برنامه نویسی جزو یکی از اساسی‌ترین مهارت ها محسوب می شود، اما این در حالی است که در کشورمان ایران این مسأله خیلی جدی گرفته نمی‌شود و نظام آموزشی موجود در مدرسه‌های ایران هنوز به اهمیت آموزش اصول کدنویسی به بچه‌ها پی نبرده است!

لذا این وظیفه به دوش آکادمی های غیر انتفاعی است تا فضایی را از یک سو برای کاربران، والدین، معلم‌ها و مربی های علاقمند به آموزش اصول برنامه نویسی به سایرین و از سوی دیگر آموزش راحت و اثربخش برای کاربران -به خصوص بچه‌های علاقمند به یادگیری مهارت های برنامه نویسی- فراهم آورند.

طبیعت انسان کنجکاو است و در این میان بچه‌ها علاقه ی به مراتب زیادتری به سؤال پرسیدن دارند. این سؤالات طیف گسترده ای را پوشش می دهد؛ از این که خدا کجاست؟ گرفته تا بازی انگری برد چگونه کار می کند؟

امروزه کمتر بچه‌ای را می‌توان یافت که بازی کامپیوتری انجام نداده باشد.

در عین حال، خیلی از بچه‌ها هستند که موبایل و تبلت دارند و بخشی از زمان خود را با اپلیکیشن ها سرگرم کننده ی نصب شده روی ابزارهای هوشمند خود سپری می کنند.

بازی‌های رایانه ای هم نقاط مثبت دارند و هم نقاط منفی و در اینجا است نقش والدین در اثربخش کردن این بازی‌ها دو چندان می شود.

در صورتی که نظارتی روی نحوه ی استفاده ی کودکان از فناوری های روز صورت نگیرد، بدون شک بچه‌های ما صرفاً به مصرف کنندگان فناوری مبدل خواهند شد و این یک فاجعه است!

در‌ واقع ما این وظیفه را داریم تا فضایی را برای کودکان -به طور کلی برای هر فرد علاقمندی از کودک گرفته تا بزرگسال- فراهم سازیم تا بتوانند امتحان کنند، اشتباه کنند، خلاقیت به خرج دهند، ایده‌های خود را از بالقوه به بالفعل درآورند و در نهایت راه درست فکر کردن را بیاموزند و یکی از این روش‌های ایجاد فضایی برای فعالیت‌های ذکر شده، آموزش اصول برنامه نویسی است.

چند سال پیش -قبل از سال ۲۰۰۰- گفته می‌شد که اگر کسی دو مهارت را نداشته باشد، بی‌سواد محسوب می شود:

یکی زبان انگلیسی و دیگری کار با کامپیوتر! امروزه در کشورمان می‌بینیم که اکثر بچه‌ها از سنین ابتدایی به کلاس زبان می‌روند و کامپیوتر هم تقریباً می‌شود گفت که در تمامی خانه‌ها وجود دارد (البته به جزء برخی استثناء ها!)

هر کسی که اصول کدنویسی را بلد نباشد بی‌سواد است!

پس این تعریف باسوادی در طول زمان دستخوش تغییر شده و در عصر حاضر، چیزهای دیگری هستند که در کشورهای جهان اول با استفاده از آن ها برچسب باسواد روی افراد می زنند.

میشل رسنیک -دانشمند علوم کامپیوتری در دانشگاه آم آی تی آمریکا- عقیده ی جالبی دارد؛ وی اعتقاد دارد که در عصر حاضر -یعنی قرن بیست و یکم- هر کسی که اصول کدنویسی را بلد نباشد بی‌سواد است!

 به عبارت دیگر، کار با کامپیوترها به صورت یک مهارت خیلی عادی درآمده و بلد بودن کار با کامپیوتر اصلاً کار عجیب و غریبی نیست بلکه ما علاوه بر آن، می بایست نحوه دستور دادن به کامپیوترها -که از طریق یادگیری Coding یا برنامه نویسی امکان‌پذیر است- را نیز بلد باشیم.

منبع: سایت یونی مهارت

استیو جابز :برنامه نویسی به شما کمک میکند فکر کردن را بیاموزید.

programmer

فواید یادگیری برنامه نویسی اندروید

اندروید سیستم عاملی است که به تازگی در میان مردم جهان استفاده میشود و طرفداران آتیشی زیادی دارد از جمله ایرانی ها!

اما بدلیل متن باز  بودن و در اختیار گذاشتن هسته اندروید در اختیار همگان به ما این امکان را میدهد که از طریق توسعه و برنامه نویسی اندروید به کسب درآمد بپردازیم.

در کنار کسب و کار و بیزینس یادگیری برنامه نویسی اندروید و  آموزش زبان کامپیوتر یکی از ضروریات هر شخصی است .

شما فاز یادگیری اندروید را جوری درنظر بگیرید که از یک مصرف کننده به  تولید کننده فناوری تبدیل میشوید و شروع  به کسب درآمد و ساخت پروژه به اسم و نام برند خودتان میکنید .

برنامه نویسی از آنچه فکر میکنید راحتتر و شیرین تر است و لازمه داشتن اراده خب است .این نکته را هم فراموش نکنید برنامه نویسان ، برنامه نویس به دنیا نیامده اند .

به نقل قول از میشل رسنیک (متخصص علوم کامپیوتر  در دانشگاه آم آی تی آمریکا ) هر کس زبان کامپیوتر را بلد نباشد بیسواد است.

اگر شما هم ایده ای در ذهنتان دارید و میخاهید آنرا عملی کنید!

اگر به آینده خود اهمیت میدهید!

اگر از قطار فناوری عقب مانده اید!

پیشنهاد ما به شما یادگیری برنامه نویسی است ! و چه زبانی بهتر از اندروید !

با یادگیری زبان اندروید پروژه های خود را بسازید به نام خودتان ثبت کنید و محبوب شوید .

آموزش برنامه نویسی اندروید

داشتن یک اپلیکیشن اندروید در کنار وب سایتتان میتواند به کاربرانتان کمک کند که سریعتر و ساده تر به مطالب و اخبار شما دسترسی پیدا کنند .

در واقع اگر شما در وبسایتتان با سه کلیک یک پروسه را برای درخواست کاربر طی میکنید با اپلیکیشن اندروید این سه کلیک را به یک الی دو کلیک کاهش میدهید و هیچ لذتی بالا تر از این نیست که این برنامه را خودتان برای خودتان ساخته باشید.

آینده از آن کسب وکارهای آنلاین است

نکته دیگر در خصوص برنامه نویسی به دورکاری بودن آن باز می‌گردد.

زمانی که شما استخدام شرکتی می‌شوید، اصولا می‌بایست در آن محل حضور یابید اما زمانی که تصمیم می‌گیرید یک برنامه را خودتان بسازید و در فروشگاه‌های اندرویدی منتشر کنید، در این حین است که دیگر نیازی به خروج از خانه خود ندارید.

بله! شما می‌توانید در گوشه یکی از اتاق‌های خانه خود کار کنید و آخر ماه نیز درآمد خوبی را به جیب بزنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های برنامه نویسی برای اسمارت فون‌ها و البته سایر بخش‌های برنامه نویسی نیز این است که شما می‌توانید از طریق سایت‌های مختلف پروژه‌هایی را بگیرید و با کار کردن و تحویل دادن آن درآمد کسب کنید.

برنامه نویسی را (اندروید) از کجا شروع کنیم؟

بیشتر زبان‌های برنامه نویسی به صورت انگلیسی هستند و البته اگر انگلیسی شما نیز خوب باشد هرچه سریع‌تر می‌توانید برنامه نویسی را یاد بگیرید زیرا در نگاه کلی‌تر هر خط از کد، یک جمله انگلیسی است و اگر ترجمه و عملکرد آن را بدانید بدون شک بسیار سریع‌تر آن را فرا خواهید گرفت.

اگر اکنون شما اندروید را برای شروع برنامه نویسی خود انتخاب کرده‌اید باید بدین نکته توجه داشته باشید که این سیستم عامل بر پایه جاوا ساخته شده است و اصولا شما می‌بایست برای برنامه نویسی اندروید اطلاعات مختصری در خصوص جاوا داشته باشید.

البته توجه کنید که در مراحل ابتدایی برای ورود به دنیای اندروید نیازی نیست که یک برنامه نویس حرفه‌ای جاوا باشید و تنها کافی است که اطلاعات مختصری در خصوص شیوه کد نویسی آن به دست آورید و سپس به سمت اندروید حرکت کنید.

پیوسته تلاش کن

programmer

با ورود به دنیای اندروید خواهید دید که در بد مخمصه‌ای گیر کرده‌اید!

بدون شک برنامه نویسی این سیستم عامل نیز سختی‌های خاص خود را دارد اما با کمی تلاش و پشت کار و البته روحیه خستگی ناپذیر می‌توانید مراحل اولیه برنامه نویسی اندروید را پشت سر بگذارید و حتی یک برنامه واقعی نیز بسازید و در فروشگاه‌های اندروید منتشر کنید.

نکته‌ای که بهتر است در این خصوص به یاد داشته باشید، این است که نباید بعد از آموزش مختصر برنامه نویسی اندروید، برای مدتی آن را بی‌خیال شوید، زیرا کد نویسی کار سختی است و خیلی سریع فراموش می‌شود.

هر چیزی می تواند تغییر کند، چرا که انقلاب تلفن های هوشمند هنوز در مراحل اولیه است.

منبع: سایت یونی مهارت

گروه آموزشی یونی مهارت

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *