یونی مهارت_آموزش ویدیویی_تخصصی_رایگان

روند 6 فناوری برای سال 2020:فناوری های برتر سال 2020

روند 6 فناوری برای سال 2020

فناوری های برتر سال 2020: این ها صنایعی است که باید در سال آینده مراقب آنها باشید.

با ورود به یک دهه جدید ، فناوری همچنان در حال شتاب است. ما به احتمال زیاد شاهد تحولات گسترده ای در سفرهای فضایی ، محاسبات کوانتومی و افزایش قابل توجه در گسترش نرم افزارها به زندگی روزمره خواهیم بود.

اگرچه در دوره مدرن به نظر می رسد همه چیز پیرامون ما دائماً در حال تغییر و بهبود است. بنابراین سخت است بدانیم که کدام روند پیشرفت عجیبی می کند سخت است.

در این مطلب سعی شده ( روند 6 فناوری برای سال 2020 ) نگاهی دقیق تر به روندهای فناوری که احتمالاً سال آینده و دهه آینده رشد نوآوری قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت ، داشته باشیم.

1- اتوماسیون :

توماسیون یک اصطلاح بزرگ فناوری است که اغلب نمی تواند مشخص باشد که دقیقاً به چه معنی است. در نهایت به معنای فناوری هایی مانند رایانش ابری ، رباتیک به روز شده و داده های بزرگ است.

 برای اکثر شرکت های نرم افزاری که در حال حاضر در آنجا حضور دارند ، اتوماسیون عامل اصلی فن آوری در کارشان است.

اتوماسیون بانکی ، تولید خودکار و در نهایت تلاش انسان را کاهش می دهد در حالی که پتانسیل سود را به حداکثر می رساند.

وقتی به آینده اتوماسیون نگاه می کنیم ، با امکانات بی پایان روبرو می شویم. کارشناسان بر این باورند که استفاده از فن آوری های بسیار پیشرفته ای که همراه با اتوماسیون هستند زندگی ما را بهتر ، آسان تر کرده و با سرعت بیشتری نسبت به آنچه در حال حاضر انجام می شوند ، ادامه خواهند یافت.

2- 5G :

فناوری 5G امسال صحبت از CES بود و به یک عامل محرک رشد فناوری بی سیم تبدیل خواهد شد. 5G بیشترین میزان اجرای خود را در سال 2020 مشاهده می کند زیرا تولید کنندگان با تلفن های 5G بیشتر به بازار عرضه می شوند و بزرگترین شرکت های ارتباطات جهان برای دستیابی به اهداف ، فناوری های 5G خود را به کار می گیرند.

اجرای 5G در سراسر جهان سرعت پهنای باند بالاتری را به همراه شبکه های بی سیم و موبایل قابل اطمینان تری به همراه خواهد داشت. درنهایت سطح بیشتری از اتوماسیون و تکثیر فناوری به شهرها و مناطق دور افتاده امکان پذیر خواهد بود. سرعت بالای انتقال داده 5G امکان اجرای آسان خودروهای بدون راننده را فراهم می آورد زیرا می توانند داده های زمان واقعی را در مورد کل شهر بدست آورند. فناوری های برتر سال 2020

شبکه های 5G فقط به این معنی نیستند که تلفن شما سریع تر خواهد شد ، و این بدان معنی است که همه چیز سریعتر خواهد شد.

در کنار 5G ، WiFi 6. توسعه و پیاده سازی وجود دارد. در حالی که فن آوری های مختلف ، هر دو پروتکل ارتباط بی سیم به شدت بهبود یافته اند. WiFi 6 قادر به افزایش 3 برابری سرعت بارگیری داده ها نسبت به WiFi فعلی 5 خواهد بود. پروتکل جدید شبکه همچنین دستگاههای متصل بیشتری را به یک شبکه معین امکان پذیر می کند و دامنه افزایش داده ای را فراهم می کند.

با افزایش حجم داده هایی که از طریق WiFi مصرف می شوند ، این پروتکل شبکه کارآمدتر از داده های بیشتری پشتیبانی می کند.

همانطور که ما به دنبال 2020 و دهه آینده هستیم ، انتظار داریم فناوری بی سیم سرعت بالقوه خود را تسریع کند.

 آیا دیگر نیازی به سیم نخواهد بود؟

منبع : گروه آموزشی یونی مهارت

  3- هوش مصنوعی :

هوش مصنوعی در روند اتوماسیون بیشتر کارایی دارد ، اما پیشرفت های آن کافی است تا بحث خود را تضمین کند. این فناوری سالهاست که آن را به صدر لیست های روندهای فناوری تبدیل کرده است و احتمالاً در دهه آینده همچنان یکی از نقاط برتر را به خود اختصاص خواهد داد.

فناوری های جدید
فناوری های برتر سال 2020

رایانه ها قادرند دنیایی را دقیقاً به همان روشی که بشر می توانند بیاموزند ، بدین معنی که از طریق هوش مصنوعی ، در کنار افزایش توان محاسباتی ، کامپیوترها قادر خواهند بود با سرعت رعد و برق کارهای پیچیده تری را آغاز کنند.

پروژه های تحقیقاتی مدرن در زمینه هوش مصنوعی به این فناوری اجازه می دهد تا از تشخیص چهره نیز استفاده کند ، از طریق فن آوری های صوتی صحبت کند و از طریق پیام رسانی و گزارشگری آن را بفهمد. 

در دهه آینده ، ما به احتمال زیاد شاهد هوش مصنوعی خواهیم بود که برای یادگیری و رشد باهوش نیاز به مداخلات انسانی ندارند … یک گزاره کمی ترسناک!

4- صدا :

ما در گذشته شاهد پیشرفت هایی در فن آوری صدا مانند سیری ، الکسا و دیگران بوده ایم ، اما آنها اغلب از انتظارات بشر کاسته شده اند – یا حتی در زندگی روزمره مفیدند.

صدا واسطه ای است که به صورت ارگانیک و پر جریان جریان دارد ، چیزی که به راحتی در فناوری دیجیتال ترجمه نمی شود. با افزایش برنامه های یادگیری هوش مصنوعی و رایانه در دهه آینده ، انتظار می رود نرم افزار تفسیر صدا و ایجاد صدا توسط دره غیرمجاز فعلی خود حرکت کرده و به قلمرو موازی انسانی تر حرکت کند.

در آینده ای نزدیک ، دستورات صوتی و دستیاران صوتی حتی برای زندگی روزمره ما نیز مفید تر خواهند بود و خط میان رابط انسان و تکنولوژی را لکه دار می کنند. با پیشرفت فناوری پیشرفته این صنایع (هوش مصنوعی ، پردازش صوت ، یادگیری ماشین) ، فقط به اهمیت تکنولوژی بیشتری سوق می یابد.

در عرصه فناوری صدا ، یکی از جنبه های ویژه در برنامه نوآوری زبان برنامه نویسی است. این قلمرو برنامه نویسی با نام NLP ، به رایانه ها و سیستم ها اجازه می دهد تا معنای واقعی صدا را درک کنند. این زبان جدید برنامه نویسی انواع رایانه ها را به درک درستی از زیربنای انسان ، طعنه ، کلمات و حتی سرنخ های متن عمیق تر مانند معانی دوگانه می دهد. فناوری های برتر سال 2020

مرتبط: واقعیت افزوده آینده آموزش است

فناوری های NLP   فن آوری ای که فناوری صدا را از طریق ارزش غافلگیرانه خارج کرده و آن را به سودمندی کامل فناوری خود می رساند.

5- بلاکچین :

بلاکچین ( blockchain )، فن آوری اساسی رمزنگاری مورد علاقه همه است. در حالی که آینده کریپتو گاهی اوقات نامشخص است ،بلاکچین آمده است که بماند.

فناوری بلاکچین فقط در چند صنعت مختلف در حال حاضر به کار گرفته شده است ، اما پیش بینی می شود چارچوب اساسی برای بسیاری از جنبه های زندگی دیجیتال ما فراهم شود. فناوری های برتر سال 2020

منبع : گروه آموزشی یونی مهارت

بلاکچین چیست
بلاکچین

Blockchain یک فناوری است که با فناوری ارتباط برقرار می کند و به طور قابل اطمینان ، همه کارها را انجام می دهد در حالی که کار بزرگی را برای جلوگیری از اقدامات مخرب هنگام انتقال داده انجام می دهد.

باور کنید یا نه ، بلاکچین از دهه 1980 به عنوان یک مفهوم در حال شکل گرفتن بوده است ، و در حالی که cryptocur ارز در سالهای اخیر توجه و توجه زیادی را به خود جلب کرده است ، اما blockchain به آرامی در حال بدست آوردن همه فناوری ها است. حتماً در سالها و دهه‌های آینده از بلاکچین بیشتر یاد خواهید کرد.

6- تجزیه و تحلیل :

تجزیه و تحلیل ها نقش مهمی در رشد و اندازه گیری شرکت ها در سراسر جهان دارند. تجزیه و تحلیل نه تنها می تواند به شما بگوید که در بازار خود موفق هستید یا خیر، بلکه به شما کمک می کنند پیش بینی کنید که بازارها در کجا حرکت می کنند.

تجزیه و تحلیل ، اگرچه به ظاهر ساده است ، در واقع شامل حجم قابل توجهی از پردازش داده ها برای تبدیل بخش های بزرگی از داده های خام به چیزی عملی و مفید است.

با داشتن رایانش ابری ، IoT و رشد داده های بزرگ ، داده ها تیره و ابر می شوند. ابزارهای تحلیلی که از یادگیری ماشین استفاده می کنند ، برای ایجاد حس داده ها ، شناسایی موضوعات و حتی توصیه اقدام ، به میزان بسیار بیشتری از آنچه که در حال حاضر اجرا شده است ، مورد نیاز خواهند بود.

در اصل ، تجزیه و تحلیل ویژگی خاصی است که هوش مصنوعی و فن آوری های یادگیری ماشین در آن بسیار مفید خواهند بود. تجزیه و تحلیل بهترین کاربرد برای بسیاری از فناوری های نوظهور دهه آینده است.

منبع : گروه آموزشی یونی مهارت

گروه آموزشی یونی مهارت

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *